Severus Snape

HP - filmy, knihy... vlastní tvorba

Nestyda

Oskar (Jiří Macháček) by měl být podle všech předpokladů šťastný. Jako milovaný manžel, starostlivý otec a populární moderátor televizní předpovědi počasí drží v ruce všechny trumfy úspěšného muže v nejlepších letech. Kde je problém? Oskar začíná ztrácet hlavu. Hnán neurotickým strachem, že mu život bez opravdové lásky utíká mezi prsty, opouští svoji ženu kvůli mladé milence s dokonale plnou postavou a úplně prázdnou hlavou. Je snad tohle láska? Na cestě z extrému do extrému se pak Oskar zaplétá se slavnou zpěvačkou Norou (Emília Vášáryová), která je sice krásná, inteligentní a jemná, leč poněkud v nejlepších letech. Oskar je opilý svobodou a jeho život se mění v divokou jízdu ztřeštěných situací...

Film, který Michal Viewegh s nadsázkou označuje jako neromantickou komedii o manželství a sexu, vznikl na základě jeho bestselleru „Povídky o manželství a o sexu.“   (oficiální text distributora)

www.csfd.cz

Můj názor? Pěkný český film. Osobně nemám ráda filmy typu Štěstí, Venkovský učitel nebo Kráska v nesnázích. Možná proto se mi tenhle film líbí. Není nudný, ani to není nějaká přeplácaná komedie. Humor je vsazený do děje tak, jako by tam bezprostředně patřil. Rozhodně se nedá srovnávat s jinými filmy podle předlohy Michala Viewegha. Není ani jako Román pro ženy, který bych mohla přiřadit k Bestiáři, ani jako Účastníci zájezdu či Výchova dívek v čechách. Je prostě jiný. sice prosycený, jak Hřebejkovou tak Macháčkovou osobností, ale stále s jasným Vieweghovým rukopisem.
A co vlastně ve filmu uvidíte? Krom "šlehačkové scény" například "fotbal" se živou želvou, dozvíte se jak se taková želva myje, nebo třeba jak se recikluje. :-D Vřele doporučuju.

 
Většina postav použitá v mých povídkách patří autorce J.K.Rowlingové. Netvořím si na ně žádné právo, nejedná-li se ovšem o mé vlastní postavy. Tento blog nebyl založen s účelem jakkoliv se obohatit...nanejvíš tak vědomostně, což u mě zrovna nehrozí. Případné porušení autorských práv či vaše nároky na nějakou z mých povídek, mi prosím sdělte. Po doložení pravdivosti vašeho tvrzení, svou případnou chybu napravím. Jsem taky jenom člověk, a jako taková se samozřejmě můžu dopustit chyby.