Severus Snape

HP - filmy, knihy... vlastní tvorba

Obchodník se smrtí

OBCHODNÍK SE SMRTÍ

Hugh Laurie

Tak tohle je naprosto fenomenální knížka, která vás nenechá chvilku v klidu. Chytne vás a od samýho začátku až do naprostýho konce vám není pomoci...prostě musíte číst dál.

Laurieho humor je geniální. Je člověku tak blízký, že se chvílemi můžete přistihnout jak si v duchu říkáte "Jo Lang, to je frajer." A při tom se snažíte pochytat a zapamatovat si alespoň nějakou říznou hlášku, kterými je tahle kniha nasáklá.

Děj je absolutně strhující, jeho prostřednictvím se dostanete do různých koutů světa (včetně Prahy, kde se setkáte s našimi milovanými taxikáři), přičichnete k vůni střelného prachu, rozdáte spoustu ran, pocítíte vítr ve tváři, zatímco se hlavní hrdina prohání na své milované motorce a zjistíte, že to co jste si do včerejška mysleli o světě, nakonec nemusí být až tak docela pravda, a že od ochrany vašeho bezpečí je jen krůček k ohrožování mnoha životů. 

To vše zabaleno do dárkového papíru z čirého sarkasmu a převázáno mašlí z té nejkvalitnější ironie.
Podtrženo sečteno Obchodník se smrtí rovná se perfektní zábava, od které nemůžete jen tak odejít.
 

 
Většina postav použitá v mých povídkách patří autorce J.K.Rowlingové. Netvořím si na ně žádné právo, nejedná-li se ovšem o mé vlastní postavy. Tento blog nebyl založen s účelem jakkoliv se obohatit...nanejvíš tak vědomostně, což u mě zrovna nehrozí. Případné porušení autorských práv či vaše nároky na nějakou z mých povídek, mi prosím sdělte. Po doložení pravdivosti vašeho tvrzení, svou případnou chybu napravím. Jsem taky jenom člověk, a jako taková se samozřejmě můžu dopustit chyby.