Severus Snape

HP - filmy, knihy... vlastní tvorba

J.K.Rowling
Narodila se roku 1965. Vyrůstala v městečku Chepstow a její první literární "dílo" napsala v šesti letech - příběh o králíkovi jménem Králíček.

Studovala francouzštinu na univerzitě a po studiích pracovala v Londýně v Amnesty International. Přestěhovala se do Portugalska a učila jako cizí jazyk angličtinu. Po návratu z Portugalska se J.K.Rowlingová usadila v Edinburghu.

Prožila mnoho těžkých životních období, po rozvodu žila se svou dcerou Jessicou v něčem, co by se jen těžko dalo nazvat obydlím.

Nápad na Harryho Pottera se jí zrodil v hlavě při jízdě vlakem z Manchesteru na nádraží King's Cross v Londýně. Během pěti let vymyslela rozsáhlý kouzelnický svět a napsala deset verzí první kapitoly. Příběh psala své malé dceři Jessice, ale dala jej přečíst svým přátelům, kterým se velice líbil a objev byl na světě.

Roku 1996 jí její literární agent našel nakladatelství Bloomsbury, které její knihy vydává dodnes. První díl vyšel roku 1997, druhý, třetí a čtvrtý vždy s ročním časovým odstupem, pátý zhruba v polovině roku 2003, v češtině 29.2.2004.

V současnosti je J.K.Rowlingová opět vdaná (s manželem Neilem Murrayem) a má tři děti. Nejstarší je Jessica z jejího prvního manželství, v roce 2003 se jí narodil syn David a v lednu 2005 přibyla Mackenzie Jean.

 
Většina postav použitá v mých povídkách patří autorce J.K.Rowlingové. Netvořím si na ně žádné právo, nejedná-li se ovšem o mé vlastní postavy. Tento blog nebyl založen s účelem jakkoliv se obohatit...nanejvíš tak vědomostně, což u mě zrovna nehrozí. Případné porušení autorských práv či vaše nároky na nějakou z mých povídek, mi prosím sdělte. Po doložení pravdivosti vašeho tvrzení, svou případnou chybu napravím. Jsem taky jenom člověk, a jako taková se samozřejmě můžu dopustit chyby.