Severus Snape

HP - filmy, knihy... vlastní tvorba

Temná strana

Znamení zla

Jak vypadá? K čemu slouží? Jak se vytváří?
                                                                  ....čtěte dál.

Znamení zla (Dark mark)


V podobě vznášející se rozšklebené smaragdové lebky, které se z úst místo jazyka plazí had, využívali Lord Voldemort a jeho stoupenci, tzv. Smtrijedi k označení obydlí, která vyplenili a jejich majitele zavraždili.
Sloužilo také jako jejich podpis a pro kouzelníky a čarodějky se stalo synonymem strachu a smrti (vracel-li se člověk domů a spatřil nad svým domem vyset znamení zla, věděl co ho doma čeká...a vřelé uvítání s rodinou to rozhodně nebylo)
K vytvoření znamení zla se užívá kouzelná formule MORSMORDRE, což ve francouzštině znamená "ochutnat smtr", takže by mohlo být považováno i za neoficiální heslo Smrtijedů.

Voldemortovi následovníci mají na svých levých předloktích stejný symbol lebky a hada. Rituálem získání znamení zla se oficiálně přijímají noví členové do řad smrtijedů.
V této formě je znamení zla obdobou Ďáblova znamení známého ze středověku. Ďábel jej prý zanechává na lidech, jež považuje za své stoupence. Za takovéto znamení jsou však často považována např. mateřská znaménka, různé jizvy, bradavice a podobně. V dobách svaté inkvizice a čarodějnických procesů (přibližně 14. – 18. století) takovéto znamení, nalezené na těle domnělé čarodějnice, znamenalo jistou smrt, většinou se jednalo o smrt určenou kacířům, což je např. upálení a kamenování.
Znamení zla má také praktický účel. Pán zla jím svolává své smrtijedy. Dotkne-li se znamení jednoho z nich, pocítí to všichni na svých znameních, a to jako pálení a palčivou bolest.
Nelze jej odstranit žádným známým kouzlem, lektvarem či kouzelnou formulí, nepomůže ani sedření kůže nebo její vyříznutí.
Nabývá na viditelnosti spolu s tím, jak Voldemort získává na síle a je stále blíž. Po první přemožení Temného pána prastarou magií chránící malého Harryho Pottera, smrtijedům jejich znamení vybledla, avšak nezmizela úplně. Se zvětšující se Voldemortovou mocí se opět zvýrazňovala. Po Voldemortově definitivní porážce se prý všem smrtijedům jejich temná znamení zcela ztratila.
Žádné komentáře
 
Většina postav použitá v mých povídkách patří autorce J.K.Rowlingové. Netvořím si na ně žádné právo, nejedná-li se ovšem o mé vlastní postavy. Tento blog nebyl založen s účelem jakkoliv se obohatit...nanejvíš tak vědomostně, což u mě zrovna nehrozí. Případné porušení autorských práv či vaše nároky na nějakou z mých povídek, mi prosím sdělte. Po doložení pravdivosti vašeho tvrzení, svou případnou chybu napravím. Jsem taky jenom člověk, a jako taková se samozřejmě můžu dopustit chyby.